Fransa'ya 48 saatte express vize

Fransa Konsolosluğu Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarına 48 saatte express vize verilmesine ilişkin uygulama için çalışmaya başladı.

 

Alınan bilgiye göre; Fransa Konsolosluğu Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarına, kısa süreli seyahatler için yaptıkları vize başvurularını 48 saatte tamamlamaya yönelik uygulamayı Kasım ayı itibarıyla başlatmayı planlıyor. 

 

Fransa Bakanlar Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada Fransa’nın Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşları için '48 saatte ekspres vize' işlemlerinin başlayacağını duyurdu.

 

Fransa Konsolosluğu, başlayacak olan bu uygulama ile fuar, seminer, transfer gibi ticari amaçlarla ülkeye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri ile ilgili bekleme problemini çözmüş ve business yolculara ayrıcalık sağlamış olacak. 

 

Fransa’ya 48 saatte vize alma kolaylığı sağlayan express vize uygulamasının vize harç bedeli ile ilgili Fransa Konsolosluğu tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. 

 

48 saatte express vizenin başvuru işlemleri diğer kısa süreli Fransa vizesi çeşitlerinde olduğu gibi Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ya da Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapılabilecek.

Fransa Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

48 saatte Fransa vizesi